Světelná past: Praktické zkušenosti s minisolární soustavou

0
834
Světelná past: Praktické zkušenosti s minisolární soustavou

Světelná past: Praktické zkušenosti s minisolární soustavouStačí připojit zásuvku a ušetřit peníze: malé fotovoltaické systémy za méně než 500 Euro by měly klepat na slunce, aniž by museli jednat s řemeslníky, orgány a dodavateli energie. Zkusili jsme to.

Energetický obrat sám udělat s partyzánskou elektřinou, bojovat proti zlu rip off: takové výroky lze číst na internetových fórech na téma fotovoltaiky. Jelikož solární moduly byly levné, byly vypočtené výrobní náklady na solární energii výrazně nižší než průměrná cena elektřiny zaplacená domácnostem v Německu. I bez vstupního sazebníku se může spolehnout na vlastní solární energii, konkrétně na vlastní spotřebu samovýrobené solární energie. Nakonec ušetříte náklady nákupem méně elektřiny od dodavatele energie. Mini-Systému by měly být nejen mnohem levnější, než“ správné “ solární systém na střeše, ale také ušetřit čas a problémy: například, pro instalace, registrace u provozovatele sítě a Spolková Agentura pro vstup do odměňování a pro výměnu elektroměru.

Stavebnice

 Za méně než 20 Euro dostanete „regenerované“ elektrické měřiče s Ferrari technologií, tj. klasické otočné kolo.

Firmy jako Go Green Solutions, Infinitum Energie, Minijoule a Sun Invention nabízejí soupravy sestávající především z aktuálního fotovoltaického modulu(PV)a vhodného měniče. Kromě toho, v závislosti na nabídce, tam jsou montážní materiály a přípojné kabely. Kupující převezme montáž dílů, montáž na zamýšleném místě a elektrické připojení nebo nařídí řemeslníkovi, aby tak učinil. Ale zde je již první zajíc v pepři: i poměrně nízké dodatečné náklady ohrožují ekonomiku, tj. pocit investice. Úspory začínají koneckonců teprve tehdy, když fotovoltaický systém vytvoří náklady na pořízení, instalaci a případné opravy. To trvá několik let, i v nejlepším případě. Kromě toho můžete vyjednávat s laickým připojením k rozvodné síti vážné technické problémy a riskovat, že budete zodpovědní za porušení norem a zákonů. Fotovoltaický systém lze stěží skrýt: koneckonců, solární články musí stát v plamenném slunci, pokud se mají někdy vzdát.

Za prvé, podívejte se na provozní princip takového fotovoltaického systému. Skutečné solární články, které přeměňují světlo na stejnosměrný proud, sedící v PV-modulu ze sériových výrobních produktů, které jsou také používány ve větších závodech. To platí i pro měnič, který se přeměňuje na střídavý proud a přesně nastavuje své napětí, frekvenci a fázi na příslušné síťové napětí. Musí to udělat bezpečně, velmi přesně a s vysokou účinností. Compact „Microinverter“ with a peak output of 240 watts is available for less than 200 euros.

Modul o rozloze 195 wattů má rozlohu 1,3 m2 a váží 15 kilogramů.

Myšlenka na Mini-FV systémů je jednoduše připojit Standardní solární moduly přímo na stávající rozvodnou síť v domě nebo bytě přes low-cost mikro-střídačů. This works in the simplest case, an ordinary protective contact(Schuko)socket. Dokud mikro-invertor funguje bez chyb, nevynechá uživateli ádné elektrické šoky: vypne se, když není připojen k 230-voltové síti, protože přesné síťové spojení je přesně jeho účelem.

Modul o rozloze 195 wattů má rozlohu 1,3 m2 a váží 15 kilogramů.

Měnič převádí stejnosměrný proud generovaný PV modulem na střídavý proud. Tento Enecsys model postrádá nezbytné NA ochranu pro bezpečné vypnutí v případě výpadku napájení nebo výpadku sítě.

Ovládací funkce invertoru zajišťují, že energie proudí do domácí sítě, jakmile svítí slunce. Aktuální spotřebitele – zábavní elektroniky, v Pohotovostním režimu, Wi-Fi Router, lednice, topení kontrolní systém, telefonní systém, a ještě mnohem více – pomocí této energie a elektroměr běží pomaleji. Amortizace kalkulačka na stránkách společnosti Minijoule slibuje, že soubor „Minijoule Jeden“ záznam nákladů během osmi let jeho pořízení. V praxi by tohoto cíle mělo být obvykle dosaženo později. Některá kalkulačka odplaty používá maximální výnosy a vysoké ceny elektřiny, ale zanedbává náklady na dopravu a připojení.

Invertor je připojen dvěma šrouby k jedné ze dvou závorek PV modulu.

Amortizace  „Inteligentní zásuvka“ Fritz!AVM JE DECT200 opatření střídač je výkon poměrně přesně, jako srovnání s kalibrovaným LMG95 ukazuje.

Invertor je připojen dvěma šrouby k jedné ze dvou závorek PV modulu.

Průměrný výnos optimálně montovaného fotovoltaického systému lze posoudit zcela spolehlivě, protože sdružení solární energie Německo vydává údaje od tisíců účastníků (viz C ‚ T-Link). PV systém s 1000 watty špičkového výkonu (1 kWp), který pracoval v oblasti poštovního směrovacího čísla Hannoveru, poskytl v roce 2012 v průměru 953 kilowatthodin (kWh). Převeden na systém s jedním 195-wattovým panelem s výsledky 185,8 kWh ročně. S cenou elektřiny 26,5 centů proto ušetří 49,25 EUR. 500 Euro-drahá elektrárna se tak platí za zhruba deset let. Pokud je to ve Freiburgu, kde slunce svítí častěji, dobré práce o deset měsíců dříve. Rostoucí ceny elektřiny také pomáhají-ale jejich skutečná úroveň za osm nebo deset let nikdo neví.

Pokud sluneční soustava selže dřív, než získá zpět svou cenu, její vlastník prohraje. Záruční lhůta by proto měla být delší než doba amortizace. Je-li Oprava nutná, výše uvedené náklady na dopravu mohou významně oddálit amortizaci. A pokud obchodníci nebo výrobci zmizí z trhu, hrozí, že záruka ztratí svou hodnotu. Proto je vhodné nakupovat fotovoltaické moduly a měniče od zavedených firem a ne neznámých prodejců eBay, nebo dokonce v zahraničí.

Aby bylo možné přiměřeným způsobem odhadnout dobu amortizace, musí být zahrnuty všechny náklady. Již za přepravu velkého a těžkého balíčku s 195-Watt Panel bude splatná téměř 50 Euro, což prodlužuje odplatu na celý rok. V zájmu obnovení náklady na odborné připojení elektrikář, tak slabý, že instalace potřebuje několik let: jednu hodinu práce elektrického mistr, včetně DPH, náklady na více než 50 eur, kromě Materiálu a přístupem Řemeslníka. Náklady závisí na situaci v terénu, ale pokud například předpokládáme pouhých 200 eur, pak odplata trvá o čtyři roky déle.

Ti, kdo elektrické připojení sami provádějí, musí pracovat velmi pečlivě – koneckonců, vedení musí vzdorovat větru a počasí po dobu delší než deset let. Volně položený gumový kabel to stěží udělá. V závislosti na umístění zařízení musí být zohledněna ochrana proti požáru a blesku. Každý, kdo poruší předpisy, riskuje pojistné krytí. To může být extrémně drahé zejména v případě požáru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno