Solární panely: stojí za to? Můj názor.

0
850

Při stavbě domu se v každé fázi setkával s různými radami. Pravda, pomoc jsem nehledal, ale tak i každý člověk, s nímž jsem o stavbě mluvil, měl pro mě nějakou „neocenitelnou“ radu. Jednalo se doslova o všechno: to, zda nadace nebo tradiční sklep, postavený z Porotherm nebo ytonga, dávat terriva nebo monolitický strop … každý dal dobré rady, představující spoustu argumentů ve prospěch tohoto rozhodnutí. Z toho se dalo šílet
A každý, kdo chce stavět, se dříve či později potýká s podobným problémem-informačním hlukem. Jeden říká něco, druhý říká Ty. Na internetu najdeme tunu kontroverzních informací o každém tématu a stavební časopisy jsou plné reklam a sponzorovaných článků. Komu tady věřit? Nedávno jsem se dostal k jubilejnímu vydání jednoho z nejslavnějších stavebních časopisů a trochu zamrzl. 150 stran, včetně 50 stran reklamy. K tomu tucet sponzorovaných článků a několik“ poctivých „článků, které obsahovaly“ nezávislé“ názory výrobců konkrétních řešení. Jak to vyřešit?

A k tomu jsem potřeboval, ale… proč mě posloucháš? Proto:

– Nemám zájem o propagaci nebo odrazování těchto a dalších služeb. Objektivně předkládám klady a zápory jednotlivých řešení it-pannelisolari

– Při vytváření tohoto blogu jsem se rozhodl, že na něm nebude reklama. Díky tomu jsem zcela nezávislý na výrobcích, dodavatelích a prodejcích a bez jakéhokoli pokušení. Samozřejmě, moje kniha „jak stavět a nezbláznit se“, která popisuje, jak mluvit s dodavateli a podle toho se připravit na stavbu také neobsahuje žádnou reklamu.Solární panely: stojí za to? Můj názor.

Kdy stojí za instalaci solárních panelů a jaké vybrat?

Neumím si představit žádnou stavební firmu, za mnou nestojí žádný výrobce a nedostávám od nikoho žádnou odměnu.Fotovoltaika se začíná vyplácet-a to bez dotací. Moderní a cenově dostupné technologie na trhu umožňují efektivní provoz solárních panelů, i když jsou pokryty sněhem. Navíc i v nejhorším případě se náklady na instalaci vrátí po cca 7 letech, pokud je životnost solárních panelů 25 let. Mezitím se staršími technologiemi se návratnost zdvojnásobila

Tento text, a všichni ostatní, nic inzerovat nebo prodávat. Nejsou autory. Nejsou v nich ani přidružené odkazy.

A právě díky tomu mohu objektivně představit výhody a nevýhody některých rozhodnutí, jako je: fotovoltaika, mechanické větrání s rekuperací tepla (doporučuji přečíst), nebo tepelné čerpadlo a zničit několik mýtů, týkajících se dřevěných domů, dřevěné rámové a cihel.

Dnes vás zvu, abyste si přečetli vše o fotovoltaice.Energie ze slunce může být prospěšná. Toto tvrzení se sice jeví jako triviální, nicméně k takovým závěrům dospějeme až po letech. Dosavadní sen o čisté energii byl podpořen dotačním systémem. Pro některé se systém dotace fotovoltaiky stal symbolem její umělé konkurenceschopnosti, pro jiné šancí na rozvoj technologií. Zajímavé je, že oba přístupy jsou správné. Pokud se až do nedávné doby technologií, které umožňují získávat energii ze světla byly drahé a málo efektivní, nicméně systém dotací je do značné míry přispělo k tomu, že byly silně vyvinuté, a účinnost je výrazně zvýšil.

– On nám řekl, zákazník, který přinesl z Německa 33 panelů 10-rok-starý výkon cca. 40W každý, s žádostí o výpočet nákladů na připojení. Dostal zázrak-zdarma, Německo bude muset zaplatit za likvidaci. Bohužel se ukázalo, že náklady na jejich instalaci budou vyšší než instalace moderních panelů s odpovídajícím výkonem. Ne všechno, co je levné, je výhodné, “ říká v rozhovoru s Forbes.pl Dr. Ing. Zbigniew Mantorski, bývalý expert OECD, dnes spolupracuje se společností zabývající se prodejem fotovoltaické technologie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno