Energetické skladování je nová účinnost

0
977

Energetické skladování je nová účinnostKdyž Massachusetts podnikl národní vedoucí krok integrace zásobování energií do svého plánu energetické účinnosti letos, to nebylo jen přidat novou technologii. Dovršila desetileté, zpomalené objetí důležité nové formy efektivity.

Až dosud znamenala účinnost v odvětví elektrické energie méně elektronů.

Je to dobrý a důležitý cíl, ale už nestačí. Definice efektivity musí být nyní rozšířena tak, aby zahrnovala koncepci snížení špičkové poptávky. Pro zákazníka elektrických služeb to znamená, že kromě užití méně elektronů se nyní musíme naučit je používat v různých časech. Dobrou zprávou je, že zákazníci mohou být schopni realizovat další ekonomické přínosy ze snížení špiček poptávky, kromě přínosů snížené čisté spotřeby.Až dosud znamenala účinnost v odvětví elektrické energie méně elektronů.

Ekonomickou příležitost, kterou nabízí přijetí snížení špičkové poptávky, dokládají obrovské náklady na tyto vrcholy. Například ve své nedávné zprávě o stavu nabití, Massachusetts zjistil, že 40 procent státních ročních nákladů na elektřinu je vynaloženo pouze na top 10 procent špičkových hodin poptávky v roce. Takto viděno, neefektivnost a náklady horečnatého stavění elektrického systému tak, aby ubytovat občasné vrcholy se stává naprosto zjevné.

Vysoké náklady na špičkový výkon se přenášejí na komerční zákazníky ve formě poplatků za poptávku na jejich účty za elektřinu. Pro středně velké až velké komerční zákazníky není neobvyklé, aby poptávka poplatky, aby odpovídaly kdekoli od 30 do 70 procent jejich měsíčního účtu za elektřinu. Tyto poplatky jsou založeny na nejvyšším 15 minutovém špičkovém zatížení zákazníka každý měsíc. Tradiční opatření v oblasti účinnosti snižují celkovou spotřebu a solární fotovoltaika může snížit náklady prostřednictvím čistého měření. Ani jedno však není efektivní při řízení špičkové poptávky.

To, co skladování energie může dát zákazníkům –

Na rozdíl od tradičních, pasivních opatření účinnosti a obnovitelných zdrojů výroby – je nástroj pro řízení těchto špiček poptávky. To zase snižuje neefektivitu celého systému zploštělými vrcholy a plnicími údolími v křivce regionální poptávky po elektrické energii. Když se regionální křivky poptávky začnou více podobat dálnici a méně jako horská dráha, budeme si uvědomit, že zvýšení efektivity, které špičkové snížení poptávky může poskytnout.

Massachusetts uznala význam vrchol snížení poptávky již v roce 2008, když Zelená Komunit Zákona uvedeno, že účinnost programu administrátoři musí usilovat o „všechny dostupné energetické účinnosti a snižování poptávky zdrojů, které jsou nákladově efektivní a méně nákladné než nabídka.“Od té doby dodatečné právní předpisy dále upřesnily, že nákladově efektivní skladování energie by mohlo být přidáno do programu účinnosti. Letos v lednu, s analytickou podporou CEG, stát konečně schválil plán účinnosti, který zahrnuje skladování.

Geniální Massachusetts modelu jeGeniální Massachusetts modelu je

že to ukazuje, jak státy mohou využít obrovské zdroje stávající energetické účinnosti rozpočty – asi $9 miliarda, celostátní – do odškodnit zákazníky za použití nových technologií, jako jsou baterie, skladování, posunout vrchol poptávky. Massachusetts skladování zákazníci obdrží platby od utilit, když reagují na nástroj signál k vybíjení jejich baterií za čtvereční. Při snižování vlastní poptávky po síťové energii přispějí také ke zploštění vrcholů poptávky v celém regionu. Pobídky zákazníků v programu pomohou domácnostem a podnikům instalovat skladování baterií tím, že jim umožní zpeněžit službu, pro kterou ještě neexistuje trh.

Massachusetts je lídrem v oblasti energetické účinnosti. Ve skutečnosti, stát se konal první místo v ročním aceee scorecard za poslední tři roky v řadě. Ostatní státy by nyní měly následovat Massachusetts a začlenit skladování energie, jako vrchol poptávky snižování opatření, do jejich vlastní účinnosti plány. Je to další krok k čistší, spolehlivější a efektivnější elektrické síti.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno